Ми у соціальних мережах:
Головна Новини Новини університету Що необхідно знати студентству у надзвичайних ситуаціях
Що необхідно знати студентству у надзвичайних ситуаціях
09.10.2015 Новини університету
8 жовтня 2015 року студенти 1-го курсу майбутні фахівці з напрямів підготовки "Менеджмент" і «Управління персоналом та економіка праці» кафедри економіки праці та менеджменту КНТУ разом з кураторами та головою профспілкового комітету студентів відвідали пожежно-технічну виставку-музей Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області.
Екскурсію у музеї проводила працівник управління, яка ознайомила усіх присутніх з трьома виставочними залами: історії; техніки та служби; профілактики. Перший зал музею розповідає про історію пожежної охорони Кіровоградщини, де знаходяться історичні макети та експонати. Зал історії прикрашає унікальна діорама „Пожежа Єлисаветграду 1834 року”. Діорама створювалась 9 років місцевим художником-діорамістом Риженком Миколою Степановичем. Це одна з 8-ми пожеж за 100 років, під час якої місто вигоріло повністю.
У другому залі - техніки та служби студенти знайомилися з технічним оснащенням працівників пожежної охорони, а саме одягом в якому виконують свої службові обов’язки; інструментами, якими користуються для того, щоб як найшвидше врятувати людей з місця пожежі, ліквідувати її та врятувати ті матеріальні цінності, які опинилися у вогні.
Екскурсовод провела зі студентами профілактичну роботу з запобігання хибних викликів та правильних дій під час виклику „Служби 101”. Також були надані поради щодо захисту органів дихання від смертельнонебезпечного впливу диму. Особливо для хлопців цікавим було розглянути пожежні автомобілі та обладнання, за допомогою якого пожежні гасять полум'я.
Найважливіший і дуже цікавий зал – зал профілактики, адже у ньому проводилася основна профілактична робота зі студентами-менеджерами. Дуже цікаво і корисно представлено макет зі з`ясування причин виникнення пожежі у побуті. Частіше за все пожежі трапляються саме у нашому домі, тому дуже доцільно нагадати та переконати студентів, що правила пожежної безпеки треба не тільки знати та пам’ятати, а ще й обов’язково їх виконувати. Цікава та вражаюча дзеркальна діорама „Квартира до і після пожежі” завершує тему попередження пожеж у побуті. В результаті перегляду студенти проаналізували ситуацію та жахливі наслідки пожежі.
Екскурсовод нагадала, що рятувальники не лише гасять полум'я, а і рятують людські життя: у воді, на завалах, на снігу, на гонках, у потязі, у літаку і інших небезпечних місцях.
У зв'язку з військовими подіями на Сході України групи рятувальників Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області приймають участь у розмінуванні даних територій. Студенти на власні очі бачили привезені з війни артилерійські і мінометні снаряди, ручні гранати, протипіхотні та протитанкові міни.
Екскурсовод приділила увагу так званим підозрілим предметам, а саме пакункам, книжкам, дитячим іграшкам, коробкам цукерок, в яких розміщені вибухівки - гранати, тротилові шашки.
Після відвідування такого заходу наставники академічних груп разом зі студентами ще раз обговорили основні правила безпеки та переглянули навчальні фільми та відеоролики.
Завідувач кафедри економіки праці та менеджменту, доктор економічних наук, професор Левченко Олександр Миколайович відзначив, що проведена екскурсія для студентів у музеї Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області є надзвичайно актуальною, особливо в осінньо-зимовий період року, а також у зв'язку з військовими подіями на території нашої країни. Олександр Миколайович сподівається, що набуті знання щодо правильного поводження в екстремальних умовах та у надзвичайних ситуаціях будуть корисними для студентів-менеджерів.