Ми у соціальних мережах:
Головна Новини Новини університету Рік разом з кафедрою економіки, менеджменту та комерційної діяльності
Рік разом з кафедрою економіки, менеджменту та комерційної діяльності
31.12.2016 Новини університету

Сьогодні 31 грудня, завершується 2016 календарний рік, рік, який був насичений важливими подіями, важливими здобутками, цікавими відкриттями, новими перемогами.

Давайте разом згадаємо як пройшли ці 365 днів в житті нашої кафедри «Економіка, менеджмент та комерційна діяльність».

На початку 2016 успішно пройшла акредитацію за ОКР "магістр" спеціальність "Адміністративний менеджмент". Протягом року, на кафедрі вперше викладається дисципліна «Business Ethics» англійською мовою. 
Наприкінці травня 2016 року, на одне із занять «Business Ethics» запросили представників регіонального відділення «American University of Culture & Education», котрі провели відкриту лекцію з питань інноваційного розвитку вищої освіти в навчальних закладах України.

Відзначали винятковий 90-річний ювілей доктора економічних наук, професора, дійсного члена Академії економічних наук України, Відмінника освіти України, засновника кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Леоніда Михайловича Фільштейна. 10-11 червня зустрічали гостей міжнародної науково-практичної конференції “ЕФЕКТИВНІ МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ В СУЧАСНИХ УМОВАХ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА” до ювілею д.е.н., професора, академіка Л. М. Фільштейна.

Царенко Ілона (аспірантка   кафедри економіки, менеджменту  та комерційної діяльності) проходила 3-х місячне стажування у Франції.

Відбулося урочистого вручення дипломів, кращим випускникам-відмінникам випала честь отримати свій диплом з відзнакою  від  успішного менеджера,  народного депутата України Горбунова О.В.

Аспірантці   кафедри економіки, менеджменту  та комерційної діяльності Інні Савіцькій було призначення академічну стипендію Кабінету Міністрів України.

Влітку за активної участі кафедри пройдено ліцензування  аспірантури за науковими спеціальностями: 073 «Менеджмент» та  051 «Економіка».

За результатами вступної кампанії наша кафедра зайняла лідируючи позиції серед економічних спеціальностей, і серед усього університету в цілому. Вперше відбувся набір за такими спеціальностями: «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та «Публічне управління та адміністрування».

У вересні 2016 року, в рамках міжнародної співпраці, кафедра «Економіки, менеджменту та комерційної діяльності» провела Англомовний круглий стіл, на тему - «Вища освіта, інновації та розвиток національної економіки», за участю іноземних колег. 

Катерина Баранова, студентка групи МЕ-14, приймала участь у програмі "Study Tours to Poland".

Під час урочистостей з нагоди Дня нашого міста Леоніду Михайловичу Фільштейну, доктору економічних наук, професору кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності присвоїли звання «Почесний громадянин міста".

Студент нашої кафедри Євген Новосьолов до Дня міста розробив чудовий проект (додавши до вже існуючих свою роздинку- нічне освітлення)  -  яскраву інсталяцію «Umbrella Sky» - парасолькове небо.

Восени відбулася знакова подія – Всеукраїнська виставка «Енергоефективність. Енергозбереження», співорганізаторами якої були Кіровоградська міська рада та Кіровоградський національний технічний університет. Наша Кафедра доклала багато зусиль для організації даного заходу.

Декан факультету економіки та менеджменту Зайченко В.В. прийняв участь у роботі Міжнародного форуму у місті Августов (Польща) та   ІІІ Міжнародного конгресу нумізматики в Румунії.

На початку жовтня викладачі кафедри та студенти відвідали найбільшу агропромислову виставку України АгроЕкспо та побували на відкритті Покровського ярмарку. 

Прийняли участь Міжнародному інвестиційному форумі "Central Ukrainian. Investment Day. ID".

Продовжено термін дії Спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських дисертацій К23.073.03 (на підставі наказу № 1222 Міністерства освіти і науки України від 07 жовтня 2016 р.), що стало визначною подією для нашого університету, в якому функціонують відомі в Україні економічні школи.

У листопаді 2016 року, спільно з кафедрою «Економіка та підприємництво» організували англомовний круглий стіл молодих науковців та дослідників на тему: «Актуальні проблеми економіки та підприємництва» («Actual problems of economy and business»), що сприяло здобуття нових досвідів та прояви власної ініціативи. 

Колісніченку Павлу (гр. МЕ-13) за активну участь у проведенні Всеукраїнської спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Енергозбереження» було вручено Подяку від міського голови нашого міста.

Наші студенти та викладачи відвідали відкритий семінар від Google. Під час заходу студенти дізналися найсвіжіші дані щодо поведінки інтернет-користувачів, отримали ідеї для розвитку власного бізнесу та познайомилися зі співробітниками Google та агентствами Google Partners. 

Аспірантці кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Царенко Ілоні було призначено іменну стипендію «Президента України»!!!

До дня студента Голова нашого міста відзначив кращих студентів стипендіями та грамотами.

В рамках першого інвестиційного форуму “Time to invest”, де наш університет був співорганізатором, Проректор з наукової роботи, професор кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Левченко О.М. представив європейський проект «Горизонт 2020», до речі, відкритий регіональний контактний пункт знаходиться у нас в університеті. Магістрант нашої кафедри, Новосьолов Євген запропонував на розгляд аудиторії, серед яких були і потенційні інвестори, власний проект «Реконструкції площі загального користування «Пантери» для організації і відпочинку молоді», реалізація якого дозволить не тільки відновити місце для відпочинку, а і збільшити туристичну привабливість нашого міста. Проект Євгена викликав у зали неабияку зацікавленість. 

Христина Сігова (студентка гр. МЕ-14) перемогла у виборах до Молодіжного парламенту нашого міста. Студентці першого курсу Ніріні Цао присвоєно титулу І-ої Віце-Королеви конкурсу краси «Королева національного 2016».

Щорічно наш університет відвідує Президент Асоціації "Ki-France" - Jean-Yves LARVOR, який проводить відбір на стажування серед студентів. Цього року Міс'є LARVOR провів першу відкриту лекцію для студентів кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності. Окрім цього, приємно відмітити, що студентка гр. АДМ-16м, КРИВОРОТЕНКО АННА, пройшла такий відбір на проходження стажування у міжнародній агенції AGEXCO, що займається фінансовою звітністю та знаходиться у м. CLERMONT FERRAND (France). 

Традиційно восени на базі кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності розпочинала роботу Обласна науково-практична конференція учнівської молоді та студентства «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку». 

27 грудня в нашому Університеті відбувся прилюдний захист дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему: «Організаційно-економічні засади інноваційного розвитку системи закладів вищої освіти в Україні».
Дисертантка дослідила дуже цікаву та актуальну тему сьогодення, за якою у членів Спеціалізованої вченої ради виникло багато запитань та схвальних відгуків. Саме тому сам захист та обговорення тривало близько чотирьох годин. 
Офіційними опонентами було призначено доктора економічних наук, професора Каленюк Ірину Сергіївну (КНЕУ ім. В.Гетьмана МОН України, Науково-дослідний інститут економічного розвитку) та кандидата економічних наук, доцента кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Ткачук Ольгу Володимирівну (першого заступника декана факультету економіки та менеджменту КНТУ МОН України).

Плідно попрацював колектив кафедри і в науково-методичній роботі, зокрема: видано колективну монографію «Інноваційний  вимір розвитку вищої освіти України: сучасні реалії та перспективи», на разі готується 2 її частина, ведеться активна робота над виданням посібників, викладачі кафедри прийняли участь в 19 міжнародних конференціях (з них 5 зарубіжних), опубліковано 18 наукових статей в журналах, в 4 монографіях, видно понад 40 методичних вказівок та рекомендацій, підготовлено 142 доповіді на викладацькій та 290 доповідей на студентській конференціях.

На жаль, поміж всіх здобутків та радісних подій, нашу кафедру спіткало горе, пішов з життя відомий науковець, Академік Академії економічних наук України, член правління Спілки економістів України (СЕУ), Голова Кіровоградського обласного правління СЕУ, член Виставки досягнень народного господарства Костромін Геннадій Тимофійович. 

Ось таким був для нас 2016 рік.